Open Call / Think Tank lab Triennale we Wrocławiu

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

Think Tank lab Triennale jest kontynuacją największego i mającego najdłuższą tradycję przeglądu współczesnego rysunku w Polsce. Pierwsza edycja Wystawy Rysunku miała miejsce w 1965 roku. Od 1978 odbywało się we Wrocławiu Międzynarodowe Triennale Rysunku, będąc przez ponad dekadę najważniejszym międzynarodowym przeglądem sztuki współczesnej w Europie Wschodniej.

Triennale Rysunku we Wrocławiu przez cały okres swojego istnienia było wystawą konkursową. Open Call / Think Tank lab Triennale. International Festival of Contemporary Drawing jest otwartym konkursem skierowanym do artystów zamieszkałych w kraju lub poza jego granicami. Jego celem jest prezentacja różnych form oraz działań rysunkowych i około rysunkowych.

W ramach festiwalu ogłaszamy konkurs otwarty na realizację rysunkową i około-rysunkową. Jego celem jest zaprezentowanie wartościowych i nowatorskich działań w obszarze rysunku. Hasło konkursu to: RYSUNEK JAKO OBIEKT ZAWIERAJĄCY WIEDZĘ. Oczekujemy propozycji różnorodnych pod względem formalnym i odnoszących się do pojęć zasygnalizowanych w haśle przewodnim. Triennale Rysunku w tym roku koncentruje się na kilku zagadnieniach, wśród których istotne miejsce zajmuje pojęcie przestrzeni, rysunku jako wykresu przestrzeni. Zdecydowana większość prac, które obejrzy publiczność festiwalu to projekty uwzględniające wszystkie parametry miejsca w którym zaistnieją.

Zgłoszenia dotyczące konkursu mogą dotyczyć zarówno prac powstałych na papierze przy użyciu klasycznych rysunkowych narzędzi, jak i propozycji przygotowanych specjalnie do wnętrz wystawienniczych galerii Arttrakt i Mieszkanie Gepperta, realizowanych w innych technikach, reprezentujących szeroko rozumiane "myślenie rysunkowe".

Najważniejsze informacje:

Na konkurs przyjmowane są prace wykonane w latach 2013-2015 w dowolnej technice i konwencji, nawiązujące do tematyki konkursu, niedające się powielić jako oryginały, uprzednio nienagradzane na innych konkursach i będące własnością autora.

Artysta może zgłosić do pięciu prac/projektów w formie pliku graficznego lub wideo.

Uczestników konkursu obowiązuje opłata w wys. 40 zł / 10 euro, jako udział w kosztach organizacyjnych, którą należy wpłacić na konto: ING Bank Śląski S.A. O/Wrocław 93 1050 1575 1000 0005 0269 6594 z dopiskiem TTT/OPEN CALL

Termin nadsyłania zgłoszeń: 06.12.2015

Organizatorzy powołują jury konkursu, które będzie kwalifikować prace w dwóch etapach na wystawę pokonkursową, a także przyzna nagrody i wyróżnienia.

Jury w I etapie konkursu będzie kwalifikować prace na podstawie fotografii zapisanych cyfrowo w formie plików JPG; właściwości: szer. min. 1200 pikseli, rozdzielczość 200 dpi, przestrzeń barw w RGB, wielkość pliku do 2 Mb. Artyści, których prace zakwalifikują się do prezentacji, otrzymają informację drogą mailową. Lista finalistów zostanie również opublikowana na stronie organizatora.

Prace na wystawę pokonkursową należy dostarczyć do 05.01.2016, do godziny 15:00.

Otwarcie wystawy i ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 08.01.2016.

Wybrane projekty zostaną zaprezentowane podczas pokazów w przestrzeniach ekspozycyjnych Galeria Arttrakt oraz Galerii Mieszkanie Gepperta.

Materiały do pobrania:

http://ttt.wroclaw.pl/wystawy/open-call
facebook.com/events/526272134206323/