III Piotrkowskie Biennale Sztuki

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim przyjmuje do 28.02.2015 zgłoszenia prac z zakresu szeroko rozumianych sztuk wizualnych do trzeciej edycji konkursu „Piotrkowskie Biennale Sztuki". Biennale stawia sobie przede wszystkim zadanie poszukiwania nowych indywidualności twórczych, którym trudno zaistnieć na coraz bardziej skomercjalizowanej polskiej scenie artystycznej.
Każda edycja Biennale jest prezentacją różnorodnych postaw twórczych, będących odpowiedzią i sposobem interpretacji przyjętego tematu Biennale, Hasłem poprzedniego Biennale było pytanie „Koniec człowieka?". Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest zagadnienie „W postapokaliptycznym świecie. Iluzja czy droga wyjścia/dojścia ?" Autorem idei III Biennale jest Krzysztof Jurecki, przewodniczący jury konkursu. W swoim tekście programowym pisze między innymi:
„Temat post-apokalipsy jest w dalszym ciągu ważnym zagadnieniem artystycznym, który w określonym czasie historycznym czeka na spełnienie czy uzupełnienie stworzonego przez wieki pola artystycznego. To nie tylko walka, zniszczenie, katastrofa, ale także ‘objawienie' i ‘odsłonięcie'. Co sztuka może nam jeszcze odsłonić? Jakie idee przypomnieć? Czy posiada moc religijną? A może Apokalipsa jest tylko mitem literackim, którego iluzja słabnie?"

Do udziału w konkursie zaproszeni są wszyscy czynni twórcy. Konkurs przebiegać będzie w dwóch etapach. W pierwszym etapie powołane przez Organizatora jury dokona kwalifikacji prac do drugiego etapu. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace. Zgłoszenia prac przyjmowane będą w terminie do 28.02.2015. W tym celu należy przygotować Kartę zgłoszeniową oraz materiały w wersji elektronicznej zgodnie z parametrami określonymi szczegółowo w Regulaminie. Udział w pierwszym etapie konkursu jest bezpłatny.
Skład jury, wraz z ogłoszeniem informacji o wyborze artystów wyłonionych do udziału w drugim etapie konkursu, podany zostanie najpóźniej do 10.04.2015. O wysokości nagród i wyróżnień organizatorzy poinformują po ogłoszeniu dotacji MKiDN oraz innych instytucji publicznych na rok 2015, nie później niż do końca maja 2015 roku. Nadesłanie prac na konkurs jest równoznaczne z akceptacją warunków określonych w Regulaminie III Piotrkowskiego Biennale Sztuki, które prezentowane będzie od 19 czerwca do 20 września 2015.

Więcej o III Piotrkowskim Biennale Sztuki