Zgłoszenia do Fresh Zone jeszcze tylko do 23 kwietnia!

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
Tematem przewodnim 5. edycji konkursu Fresh Zone, w ramach Grolsch ArtBoom Festivalu w Krakowie jest „Nowa Huta: Redefinicja". Nowa Huta, stworzona jako idealne SocCity zachwyca układem gwiazdy, szerokimi alejami, dbałością o detal, wspaniałymi wnętrzami w budynkach użyteczności publicznej takimi jak: kina Świt i Światowid czy Teatr Ludowy. Nagrodą jest możliwość zrealizowania autorskiego projektu w czasie festiwalu (6-22.06.2014) na terenie Nowej Huty.

Lokując działania w tym miejscu organizatorzy Grolsch ArtBoom Festivalu chcą współdziałać z mieszkańcami dzielnicy; ich celem jest aktywizacja społeczności lokalnej. Wiele z projektów nie będzie mogło się odbyć bez współpracy z lokalnymi aktywistami, autorytetami oraz osobami i instytucjami posiadającymi doświadczenie w działaniach artystycznych, kulturalnych i społecznych.

Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie trzy prace wykonane w dowolnej formie i technice. Autorzy trzech najciekawszych projektów otrzymają po pięć tysięcy złotych na ich realizację w czasie trwania tegorocznej edycji Festiwalu. Liczy się kreatywność, nieszablonowość i niezależność.

Konkurs Fresh Zone stworzono z myślą o najmłodszym pokoleniu artystów debiutujących w świecie sztuki i jego celem jest umożliwienie im prezentacji swoich prac. Tak jak w poprzednich edycjach, także w tym roku w konkursie mogą wziąć udział zarówno interdyscyplinarne kolektywy, jak i indywidualni artyści. Co ważne, żaden z uczestników w chwili składania dokumentacji konkursowej nie może mieć więcej niż 30 lat.

Zwycięzców wyłoni interdyscyplinarne jury, którego przewodniczącym jest Mirosław Bałka. Jak co roku, w wyborze prac dominującymi kryteriami będą aspekt społeczny, uwzględnienie charakteru i specyfiki miejsca realizacji projektu, jego innowacyjność oraz twórcze nawiązanie do tematu przewodniego konkursu: „Nowa Huta: Redefinicja".

Do projektu należy dołączyć: krótki opis merytoryczny, specyfikację techniczną, opis realizacji, uzasadnienie wyboru miejsca realizacji projektu i jego wizualizację w konkretnej przestrzeni Nowej Huty (plik graficzny w formacie .pdf lub .jpg), a także plan działania związany z próbą pozyskania aprobaty i wsparcia ze strony użytkowników przestrzeni, w której zrealizowany zostanie projekt. Dodatkowo należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, a całość przesłać do 23. kwietnia na adres freshzone@artboomfestival.pl. Projekt konkursowy musi powstać specjalnie na Fresh Zone, nie może być wcześniej zgłoszony ani prezentowany w innym konkursie.

Koordynatorkami konkursu Fresh Zone są: Iga Urbańska, Klaudia Wałaszek.

Szczegóły