Konkurs dla artystów w ramach festiwalu inSPIRACJE

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie dla artystów w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE. Zgłoszone projekty powinny być zrealizowane nie wcześniej niż w 2012 roku, odpowiadając na myśl przewodnią festiwalu - „Xtreme".

Koncepcja wystawy swoim tytułem nawiązuje do czasów, w których żyjemy, wyjątkowych i przełomowych. Do ich opisu nie wystarczają już określenia: dobrze, lepiej, najlepiej. Nieustannie potrzeba nowych bodźców, które i tak po pewnym czasie stają się przeżytkiem. Adrenalina dostarcza nowych pokładów serotoniny, bez której nie można już żyć. Odpowiednim określeniem tego stanu jest extreme, a więc wszystko, co radykalne, skrajne, niepojęte, ale i wyjątkowe, najlepsze...

Prace reprezentować mogą różne strategie artystyczne oraz różne media. 10 wybranych projektów weźmie udział w wystawie pokonkursowej. Całkowita pula nagród wynosi 20 000 zł. Autorzy zakwalifikowanych projektów mają szansę na zdobycie Grand Prix w wysokości 10 000 zł, nagrody II w wysokości 6 000 zł lub III trzeciej w wysokości 4 000 zł.

Szczegółowe informacje dotyczące nagród i warunków uczestnictwa w konkursie znajdują się na stronie festiwalu inspiracje.art.pl, w Regulaminie lub pod adresem: k.palka@13muz.eu. Osoby zainteresowanie podjęciem tematu Xtreme proszone są o nadsyłanie zgłoszeń do 15 marca 2014 roku, na adres:

13muz/ Agnieszka Górska

Pl. Żołnierza Polskiego 2,

70-551 Szczecin