Warsztaty przygotowania kwiatów na „Tęczę” Julity Wójcik

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

Julita Wójcik zaprasza wszystkich do Zachęty, gdzie od 16 do 20 października 2013 roku w godzinach od 12.00 do 20.00 Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego TĘCZA uruchomi warsztaty przygotowania kwiatów, które następnie, do końca października, zostaną zaplecione na odnowioną konstrukcję „Tęczy" na Palcu Zbawiciela. Do przygotowania są 23 tysiące sztucznych kwiatów. Podczas warsztatów kwiaty będą zaplatane na metalowe druciki.

Spółdzielnia Rękodzieła Artystycznego TĘCZA powstała w 2011 w Sopocie, aby przygotować kwiaty na „Tęczę", która w ramach programu kulturalnego Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej znalazła w Belgii. 24 września 2011 „Tęcza" stanęła na placu przed budynkiem Parlamentu Europejskiego w Brukseli. 8 czerwca 2012 została przeniesiona do Warszawy, na Plac Zbawiciela.

Właścicielem instalacji „Tęcza" jest Instytut Adama Mickiewicza. Projekt wspiera Biuro Kultury m. st. Warszawy i warszawski Zakład Oczyszczania Miasta.

Julita Wójcik za instalację „Tęcza" otrzymała w tym roku Paszport Polityki. Jest także laureatką tegorocznej nagrody Royal Scottish Academy.