11. Przegląd Sztuki SURVIVAL, Wrocław

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

11. edycja festiwalu realizowana jest pod hasłem  „Płyniemy!" i dedykowana jest obecności rzeki w miejskiej tkance. To okazja do refleksji nad funkcją i znaczeniem Odry w życiu  codziennym mieszkańców Wrocławia, do zastanowienia się nad ludzką  potrzebą przebywania w pobliżu wody, a także nadawaną rzece i  wodzie symboliką oraz nad rolą, jaką sprawują w przyrodzie i w miejskich aglomeracjach.

Podczas Przeglądu zaprezentowanych zostanie 40 realizacji  artystycznych, a wśród nich instalacje, interwencje w otoczenie, instalacje dźwiękowe, filmy wideo i performanse. Kilka spośród  instalacji zostanie zrealizowanych bezpośrednio na wodzie, tak by ich  oglądanie było możliwe także dzięki rejsom po Odrze. Wśród tego  rodzaju realizacji będzie można odnaleźć pracę Pawła Modzelewskiego zatytułowaną „S.O.S", będącą monumentalną  kompozycja z kapoków, a także pływającą krę lodową - obiekt  Joanny Szumacher zatytułowany „Tam i z powrotem".

Merytoryczna zawartość 11. edycji SURVIVALU bazuje na uniwersalnych  pojęciach dotyczących wody: jako symbolu chaosu, niestałości,  zmienności, a także przeobrażania, uzdrawiania, witalności.

Ważne, zwłaszcza w kontekście Wrocławia, stało się także  odwołanie do niszczycielskiego aspektu żywiołu, skutkującego  katastrofami naturalnymi - powodziami, które w istotny sposób  stanowią o specyfice relacji woda-człowiek-miasto. W ten kontekst  wpisują się zarówno praca Grzegorza Łoznikowa („97"), jak i  obiekt-twierdza Agaty Garbacz („Czuję się bezpiecznie"), obie  wykorzystujące wypełnione piaskiem worki przeciwpowodziowe.

11. Przegląd Sztuki SURVIVAL: „Płyniemy!", 21-30 czerwca 2013.

Kuratorami tegorocznej edycji są Michał Bieniek i Anna Kołodziejczyk, współpraca: Anna Stec. Kurator Sceny Dźwiękowej: Daniel Brożek. Kurator debat: Bartek Lis. Kurator video lounge DOUBLE DREAM: Małgorzata Sobolewska

Wernisaż: 21 czerwca (piątek), godz. 19:00 Bulwar Xawerego Dunikowskiego, Wrocław