Czy można feministycznie pisać o sztuce nie będąc feministką?

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

Warsztat towarzyszący wystawie „Układy równoległe. Gego/Maziarska/Trockel"

W jaki sposób perspektywa feministyczna zmienia sposób patrzenia na dzieło sztuki i na wystawę? Jak wpływa na sposób czytania tekstów im poświęconych? Czy można feministycznie pisać o sztuce nie będąc feministką? To pytania, wokół których zorganizowany zostanie warsztat poświęcony teorii i praktyce feministycznego pisania o sztuce. Spotkanie będzie polegało głównie na analizie tekstów, też tych napisanych przez uczestniczki i uczestników warsztatu, a także krótkich ćwiczeniach pisemnych. Wszystko to na wystawie, przy eksponowanych na niej dziełach sztuki.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich praktykujących pisanie o sztuce, na różnych etapach rozwoju tej praktyki.

Prowadząca: Agata Jakubowska (Instytut Historii Sztuki UAM)

Termin: 8 maja 2012 roku (wtorek), godz. 16.00-19.00.

Miejsce: Galeria Art Stations, Stary Browar, Poznań

Liczba uczestników ograniczona do 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na adres m.kabsch@artstationsfoundation5050.com do 30 kwietnia.

Osoby przyjęte na warsztaty zobowiązane są do przysłania do 4 maja dwustronicowego (3600 znaków ze spacjami) tekstu związanego z wystawą „Układy równoległe. Gego/Maziarska/Trockel". Tekst ten może mieć dowolną formę i być poświęcony bądź całości wystawy, bądź jednej artystce, czy nawet jednemu dziełu. Teksty prosimy przysłać na adres m.kabsch@artstationsfoundation5050.com Najlepsze teksty zostaną zamieszczone na powstającym blogu Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków AICA.

Warsztaty pod patronatem Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków AICA.

Agata Jakubowska - dr hab., profesor w Instytucie Historii Sztuki UAM, autorka licznych tekstów o sztuce kobiet i feministycznej perspektywie w historii sztuki, też redaktorka książki Artystki polskie (Wydawnictwa Szkolne PWN, Warszawa 2011), członkini zespołu redakcyjnego „Czasu Kultury", wice-prezeska Sekcji Polskiej AICA.