"Jabłko. Introdukcja. (Ciągle i ciągle od nowa)"

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

„Jabłko. Introdukcja. (Ciągle i ciągle od nowa)" to wystawa, akcja sadzenia dawnych odmian jabłoni na terenie miasta oraz cykl warsztatów edukacyjnych. Zainicjowany przez Antje Majewski i Pawła Freislera projekt podejmuje kwestię zagrożonej bioróżnorodności na przykładzie jabłek.

Zrozumienie procesu redukcji genetycznej tego owocu wymaga splatania złożonych relacji między globalną produkcją żywności, rozwojem technologii, nauką i normami kulturowymi, które funkcjonują w ramach kapitalistycznej gospodarki-świata., Kwestie te wybrzmiewają na wystawie w dialogu między twórczością Antje Majewski, Pawła Freislera, Jimmiego Durhama, Agnieszki Polskiej i Piotra Życieńskiego.

Projekt dał początek akcji "Owocowa Łódź', której celem jest tworzenie - razem z rosnącymi już w mieście drzewami owocowymi - różnorodnego banku genów produkujących wartościowe nasiona. Obok tego, akcja ma na celu upowszechniać idee wolnego dostępu do zdrowej żywności, traktowanego jako dobro wspólne. Szczegóły na ten temat oraz dokładne lokalizacje zasadzonych dotąd drzew można znaleźć na stronie akcji.  

"Jabłko. Introdukcja. (Ciągle i ciągle od nowa)"
Antje Majewski, Paweł Freisler oraz Fundacja Transformacja,
Gościnnie: Jimmie Durham, Grzegorz Hodun, Kooperatywa Spożywcza w Łodzi, Miejskie Darcie Pierza, Agnieszka Polska, Piotr Życieński,
Kuratorki: Aleksandra Jach i Joanna Sokołowska,
ms1, Łódź, do 11.01.2015