Konkurs na projekt kuratorski w ramach MFSW inSPIRACJE

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wizualnej inSPIRACJE zapraszają artystów, twórców, kuratorów lub zespoły kuratorskie do konkursu na kuratora, jednego z największych wydarzeń w dziedzinie sztuk wizualnych w Polsce.
Przez 10 lat festiwal opierał się o dobrze znaną oraz sprawdzoną formułę - obok wystawy głównej realizowane były rozmaite projekty towarzyszące: ekspozycja konkursowa, wystawy tematyczne oraz dodatkowe wydarzenia artystyczne. Nowe dziesięciolecie skłoniło zespół merytoryczny do zmiany formuły festiwalu na inny, niepowtarzalny format. Kolejne edycje, począwszy od roku 2016, mają cechować się innowacyjnością w podejściu do zagadnień związanych z prezentacją sztuk wizualnych. Zwycięzca Konkursu na Kuratora, poprzez realizację swojej oryginalnej koncepcji wystawienniczej będzie współtwórcą i aktywnym uczestnikiem tego procesu.
Do współpracy przy tworzeniu nowej formuły zapraszamy artystów, kuratorów, zespoły kuratorskie, twórców życia kulturalnego i wizjonerów, pisarzy, filozofów - wszystkich z zapałem do wyjścia poza ramy swojej dotychczasowej działalności, którzy chcieliby uczestniczyć w kreowaniu inSPIRACJI 2016. Szukamy osób pragnących eksperymentować i zrywać z dotychczasowymi utartymi schematami.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 31 sierpnia 2015 roku
. Aplikacje zgodne z regulaminem konkursu (dostępny na stronie inspiracje.art.pl ), należy przesyłać na adres inspiracje2016@13muz.eu. Konkurs na Kuratora MFSW inSPIRACJE to niepowtarzalna okazja dla innowacyjnych projektów z dziedziny sztuk wizualnych. Zwycięzca konkursu otrzyma niepowtarzalną okazję do współtworzenia wydarzenia o międzynarodowym zasięgu, które odbędzie się w połowie 2016 roku.

Dodatkowe informacje na temat konkursu:
k.olszewski@13muz.eu; inspiracje2016@13muz.eu
Szczegółowe warunki uczestnictwa w konkursie oraz plany powierzchni wystawienniczych znajdują się w regulaminie Konkursu na stronie inspiracje.art.pl, w zakładce Konkurs na Kuratora.