Jeszcze do 4 kwietnia zgłoszenia do konkursu Artystyczna Podróż Hestii!

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
Konkurs adresowany jest do studentów III, IV i V roku kierunków artystycznych wyższych uczelni w całej Polsce. Jego głównym celem jest wspieranie rozwoju artystycznego młodych twórców. W tym roku po raz kolejny dwoje laureatów odbędzie rezydencję artystyczną w ważnych ośrodkach światowej kultury: Nowym Jorku i Walencji. W ramach nagrody organizowana jest również indywidualna wystawa premierowych prac laureata, powstałych po powrocie z rezydencji.

Zwycięzcy konkursu wybierani są spośród dwudziestu finalistów, wyłanianych przez międzynarodowe jury złożone ze specjalistów w dziedzinie sztuk wizualnych i promotorów kultury. Prace najlepszej dwudziestki będzie można zobaczyć w Muzeum Sztuki Nowoczesnej od 8 do 22 maja 2015 r. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni 11 maja na gali w MSN.

Oprócz dwóch Nagród Głównych przyznana zostanie również Nagroda Specjalna. Laureata tego wyróżnienia wskaże prezes Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA - Piotr M. Śliwicki. Laureat otrzyma komercyjne zlecenie na artystyczną realizację sprawozdania rocznego z działalności firmy, oraz zagraniczną podróż artystyczną do miejsca wskazanego przez Fundatora i wybranego w oparciu o profil twórczości przedstawiony w prezentacji finałowej.

Po raz pierwszy w historii konkursu przyznana zostanie Nagroda Publiczności. Na wybranego artystę będzie można głosować w ramach „Weekendu z młodą sztuką", organizowanego wspólnie ze „Zwykłym Życiem" w dniach 9 i 10 maja w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Pod uwagę będą brane wyłącznie głosy oddane osobiście. Laureat Nagrody Publiczności spędzi artystyczny weekend w Berlinie. Spośród głosujących wylosowana zostanie jedna osoba, która otrzyma bon w wysokości 1000 zł na całoroczne zakupy w bookoffie w MSN.

W skład jury konkursu wchodzą: Sebastian Cichocki - krytyk sztuki, kurator Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie; Jarosław Fliciński - artysta; Karen Gunderson - artystka, wykładowca sztuki, Stany Zjednoczone; Magdalena Kąkolewska - Prezes Fundacji Artystyczna Podróż Hestii; Joseph Santacreu - DKV Seguros, Hiszpania; Paweł Sosnowski - krytyk, kurator, Fundacja i Galeria Propaganda; Michał Suchora - kurator, Galeria BWA Warszawa; Piotr Śliwicki - Przewodniczący, Prezes Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń Ergo Hestia SA; Bogna Świątkowska - Prezes Fundacji „Bęc Zmiana"; Agnieszka Tarasiuk - kurator, Muzeum Rzeźby im. X. Dunikowskiego, oddział Muzeum Narodowego Warszawie.
Fundatorem nagród jest Fundacja Artystyczna Podróż Hestii i Grupa Ergo Hestia.
Więcej informacji o konkursie znajdziecie na stronie:
www.artystycznapodrozhestii.pl
Formularz zgłoszeniowy:
zgloszenie.artystycznapodrozhestii.pl