Zmieniony termin Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Wideo THE 03

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
Z powodów niezależnych od organizatora termin premiery Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Wideo THE 03 został przesunięty na 24-25 października 2015. W związku z tym termin nadsyłania zgłoszeń na open call został przedłużony do 1 kwietnia. Obecnie otrzymaliśmy ponad 1500 zgłoszeń od artystów z całego świata, nadal czekamy na ciekawe propozycje.
Zgłoś utwór wideo na Międzynarodowy Przegląd Sztuki Wideo THE 03. Wybrane prace zostaną zaprezentowane podczas planowanych pokazów.

Open Call jest otwarty dla absolwentów oraz studentów akademii sztuk pięknych lub uniwersytetów artystycznych. Zgłaszane prace wideo nie mogą być zrealizowane przed 1 stycznia 2012. Preferowana długość filmów nie powinna przekraczać 7 minut, brane pod uwagę będą prace nie przekraczające 15 minut. Termin przesyłania formularza zgłoszeniowego I etapu upływa 1 kwietnia 2015. Artyści, których prace zakwalifikują się do prezentacji podczas pokazów otrzymają informację drogą mailową, lista finalistów zostanie również opublikowana na stronie organizatora.

Międzynarodowy Przegląd Sztuki Wideo THE jest obecnie jedną z największych cyklicznych prezentacji prac wideo w Polsce. Projekcje przeglądu odbywają się w 20 miastach oraz na kanale polskiej telewizji publicznej, dedykowanemu sztuce i kulturze, TVP Kultura.

Celem Międzynarodowego Przeglądu Sztuki Wideo THE jest prezentacja szerszej publiczności różnych form posługiwania się obrazem ruchomym w kreowaniu komunikatu artystycznego. Druga edycja Przeglądu odbyła się w nowej formule, która obejmowała pokaz specjalny filmów uznanych artystów, takich jak Roger Ballen czy Salla Tykkä oraz pokaz konkursowy składający się z prac wybranych spośród nadesłanych zgłoszeń. Na konkurs wpłynęło 656 portfolio od młodych twórców z całego świata. Jury, w którego skład weszli Katarzyna Kozyra, Kasumi, Konrad Kuzyszyn, Casilda Sánchez, Artur Tajber oraz Zoran Todorović, wyłoniło najciekawszy utwór filmowy.

Międzynarodowy Przegląd Sztuki Wideo THE 03
Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK
, 24-25 października 2015
Projekcje w innych miejscach: Galeria Labirynt, Lublin; Muzeum Współczesne, Wrocław; BWA, Zielona Góra; Centrum Sztuki Współczesnej Kronika, Bytom; Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, Toruń; Muzeum Sztuki, Łódź oraz w 14 innych miastach.
Organizator: THE Video Community