Zaproszenie do zgłaszania prac na 16 Biennale Sztuki Mediów WRO 2015

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

WRO 2015 Biennale, pod hasłem „Test Exposure", podejmuje prezentację działań na gruncie sztuki nowych mediów, umieszczając eksperymenty artystyczne, indywidualne poszukiwania, podejścia poznawcze w perspektywie badania potencjału sztuki wobec kształtowania i obrazowania procesów zachodzących w szeroko rozumianej kulturze.

Artyści są zaproszeni do zgłaszania dzieł podejmujących ryzyko innowacyjności, łączących wyobraźnię z dociekliwością, wykorzystujących współczesne technologie, obserwacje i procedury w tworzeniu nowych form i refleksji nad teraźniejszością i przyszłością (gdy ta przestała być jasno definiowanym projektem). Hasło „Test Exposure" jest zapowiedzią Biennale WRO 2015 prezentującego sztukę reagującą na współczesność i antycypującą przyszłe wyzwania.

Do programu Biennale WRO 2015 zgłaszać można dzieła stworzone z użyciem elektronicznych lub cyfrowych środków wyrazu, wykorzystujące różnorodne formy wypowiedzi i komunikacji, powstałe po 1 stycznia 2013. Termin zgłoszeń: do 10 grudnia 2014. Formularz zgłoszeniowy: www.wro2015.wrocenter.pl/entry 

Organizator:

Fundacja WRO Centrum Sztuki Mediów / Centrum Sztuki WRO
ul. Widok 7, 50-052 Wrocław
biennale@wrocenter.pl, tel. 71 343 32 40