"Relax + Rekreacja" hasłem tegorocznej edycji ARTLOOP Festival

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
Od czwartego do siódmego września 2014 zapraszamy do Sopotu na festiwal artystyczny - ARTLOOP, który otwiera miasto na sztukę i sztukę na miasto, scalając/loopując wybrane przestrzenie w centrum Sopotu licznymi działaniami/akcjami z zakresu sztuk wizualnych, designu i muzyki. Po raz kolejny w Sopocie powstaje festiwal całkowicie skupiony na sztuce współczesnej, prezentowanej głównie w przestrzeni miasta - subiektywnie i sugestywnie przekształcanej przez artystów.

ARTLOOP otwiera się na dynamiczną interakcję z widzem, wychodząc poza formułę stricte instytucjonalnych pokazów i prezentacji, anektuje przestrzeń miejską i poddaje ją artystycznym transformacjom. Festiwal na różne sposoby oswaja odbiorców ze sztuką współczesną, korzystając z narzędzi makro (m.in. wystawa i obiekty w przestrzeni publicznej, koncerty) oraz mikro (m.in. projekty specjalne, efemeryczne akcje miejskie, instalacje).

W programie:
SEKCJA URBANATOR - akcje miejskie, działania w przestrzeni publicznej, obiekty, dizajn
SEKCJA SCREEN - pokazy film + video, spotkania z artystami sztuk wizualnych
SEKCJA SOUNDSPACE - koncerty gwiazd polskich i zagranicznych
SEKCJA ART LAB - warsztaty i akcje edukacyjne

Sekcja URBANATOR = SZTUKA W PRZESTRZENI PUBLICZNEJ / PUBLIC ART + DESIGN to świadome przekształcanie i formatowanie przestrzeni z myślą o jak najskuteczniejszym dotarciu do odbiorców w celu wywołania pozytywnej reakcji i twórczego fermentu. To także diagnozowanie aktualnej sytuacji miasta, jego architektury, potrzeb użytkowych - w tym przeprowadzanie badań i konsultacji eksperckich - wszystko w celu stworzenia rozwiązań i narzędzi sprzyjających rozwojowi miejskiej infrastruktury.

Otwarta formuła ARTLOOP, dostępność większości wydarzeń dla szerokiego grona odbiorców sprzyja budowaniu społecznego kontekstu dla sztuki współczesnej, która wychodzi ku odbiorcy, tworzy sytuację dialogu, wymiany i interakcji. Festiwal ingeruje w miejską tkanką poprzez działania wystawiennicze, instalacje przestrzenne typu site specific, w tym budowę obiektów, które na stałe wpiszą się w architekturę miasta.

03 ARTLOOP Festival w Sopocie zaprosił do współpracy uznanych artystów, aby zmierzyli się z przestrzenią publiczną miasta oraz hasłem przewodnim wydarzenia - Relax + Rekreacja. Z przyjemnością ogłaszamy, że w tym roku swoje interpretacje i dzieła przedstawią: 
Norman Leto - mural
Jan Simon - instalacja
Anna Baumgart - performance
Elżbieta Jabłońska - akcja
Joanna Rajkowska - obiekt
Grupa Krecha - akcja
Honza Zamojski - obiekt
Filip Kozarski - obiekty dizajn
Jan Strumiłło - obiekt dizajn
Gosia Kucewicz / Centrala - obiekt dizajn

Wszystkie zaprezentowane prace mają charakter premierowy i powstają na zamówienie festiwalu ARTLOOP. Działania nie układają się w klasyczną wystawę, są powiązane wspólnym tematem oraz modelem otwartej współpracy z artystami, który daje im interpretacyjną swobodę.

Centralnym punktem projektu będzie Plac Przyjaciół Sopotu - przestrzeń Relaxu + Rekreacji, stworzona przez dizajnerów.
Wernisaż projektu - 4.09.2014 / czwartek / Plac Przyjaciół Sopotu / godz. 18.00
Wstęp wolny!

www.artloop.pl
www.facebook.com/artloop