Radical Democracy for Europe 2014

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
Zgłoś swoje video i opowiedz, czym jest dla Ciebie społeczeństwo otwarte!
Sieć Doc Next Network zaprasza twórców, działaczy społecznych, osoby myślące krytycznie: zajmij stanowisko, stwórz krótką formę video i podziel się swoją wizją Demokracji Radykalnej dla Europy!
Jak możemy stworzyć otwarte i włączające społeczeństwo europejskie? Co powinniśmy zmienić? Zgłoś swoją pracę audiowizualną rzucając wyzwanie dominującym wizjom demokracji i nas samych, zastanów się nad alternatywami. Weź udział w debacie wokół Wyborów Europejskich 2014 - i wygraj 2 500 €.
Szukamy prac audiowizualnych we wszystkich rodzajach i gatunkach, nakręconych lub stworzonych w dowolnym formacie.
Kategorie do wyboru to:
• LOKALNI BOHATEROWIE: Kto jest Twoim bohaterem? Kto Twoim zdaniem najlepiej reprezentuje ideę zmiany społecznej i politycznej? Czy jest to ktoś z Twojego otoczenia, miasta, kraju? A może jest nim cała społeczność?
Proponowane formaty: dokument, reklama społeczna.
• WYBORY INACZEJ: Spróbuj zmierzyć się z tym, co nie podoba Ci się w politykach! Stwórz własne video w ramach fikcyjnej kampanii.
Proponowane formaty: fake advertisement - fałszywa reklama/mockumentary, video muzyczne.
• KAPSUŁA CZASU: Wyobraź sobie: kręcisz film i zamykasz go w kapsule czasu. Za 50 lat ktoś go obejrzy. Jakimi marzeniami o przyszłości chciałbyś się podzielić? Na jakie zmiany liczysz w ciągu tych 50 lat?
Proponowane formaty: Remix (z wykorzystaniem nagrań archiwalnych i found footage), mockumentary, dokument, film krótkometrażowy
• NOWA MAPA EUROPY: Co w Europie nie działa tak, jak powinno? Bądź krytyczny! Jakie zmiany powinny zajść w przestrzeni społecznej, sposobie sprawowania władzy, w mieście, w Twojej okolicy, w kwestiach dotyczących migracji, rynku pracy, podróży...
Proponowane formaty: dokument, film krótkometrażowy.
Przyjmujemy video nie dłuższe niż 5 minut, ale pamiętajcie, im krócej, tym lepiej. Wszystkie prace powinny zostać stworzone na przestrzeni ostatnich 2 lat. Zachęcamy do przygotowania krótkich form video specjalnie pod kątem konkursu! Termin zgłaszania filmów to 13 kwietnia 2014.

Zwycięzców wybiorą internauci i profesjonalne jury. Nagrody zostaną wręczone 16 maja podczas specjalnej projekcji w ramach PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL w Warszawie. Wybrane prace będą wyświetlane na festiwalach filmowych i platformach internetowych w Europie oraz staną się częścią kolekcji Doc Next Online Media Collection.
Więcej informacji na: http://polska.doc.e.org.pl/radicaldemocracy/ 

Kontakt: Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę", ul. Mokotowska 55/50; 00-542 Warszawa