Nabór do 2. edycji konkursu „Wspólny projekt”

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

„Wspólny projekt" to cykliczny konkurs organizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundację Sztuki Polskiej ING. Jego podstawowym celem jest wsparcie artystów, którzy nie ukończyli 30 lat. „Wspólny projekt" kładzie nacisk nie tylko na efekt (wystawę, publikację, itp.), ale przede wszystkim na proces realizacji projektu przez artystę w ścisłej współpracy z obiema instytucjami. Laureat otwartego konkursu otrzyma możliwość zrealizowania swojego projektu w przestrzeni Łodzi, przy pełnym wsparciu kadry, narzędzi i infrastruktury Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Fundacji Sztuki Polskiej ING. W konkursie mogą brać udział pojedyncze osoby lub grupy osób występujące jako jeden zespół.

Zapraszamy do przesyłania pomysłów na projekty dotyczące intymności. „Intymność" pochodzi od łacińskiego słowa „intimus", czyli „wewnętrzny, najgłębszy" (w przenośni: „najtajniejszy, najskrytszy"). Intymność to jednak nie tylko to, co skrywane wewnątrz nas, ale rodzaj dyskretnej relacji ze światem zewnętrznym. W praktyce artystycznej rozumiemy ją jako związek artysty z materią, tworzywem i treścią sztuki. Proponowane projekty mogą więc odnosić się do kontekstu osobistego, globalnego czy wspólnotowego i sytuować zarówno w obszarze, jak i na marginesach sztuki. Oczekujemy propozycji realizowanych zarówno w formie instalacji, działań performatywnych, badawczych, audialnych czy filmowych, jak i w klasycznych mediach.

Zgłoszenia można wysyłać do 21 marca 2014 poprzez przesłanie kompletu materiałów za pośrednictwem ogólnodostępnych serwerów do transferu plików na adres Katarzyny Słobody: k.sloboda@msl.org.pl.

Więcej informacji na stronie www.ingart.pl lub www.msl.org.pl.