„Szczecin 01: Map(a)” Upside Art Weekend: 15–17 listopada 2013

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
„Szczecin 01: Map(a)" Upside Art Weekend wykorzystuje formułę ekspozycji kontekstualnych, wpisujących nowe dzieła sztuki w rozpoznane przestrzenie, ale w taki sposób, że prace zyskują w tych miejscach nowe znaczenia. Organizatorzy planują, by podobne weekendy sztuki odbywały się cyklicznie, co roku, jesienią i wiosną, a ich program będzie promował nowych i młodych artystów Szczecina.

W czerwcu 2013 w Szczecinie z inicjatywy artystów i promotorów sztuki Wojciecha Łazarczyka, Katarzyny Szeszyckiej i Krzysztofa Łukomskiego powstała Fundacja Upside Art, do współpracy zaprosili innych twórców i animatorów kultury ze Szczecina. Fundacja stawia sobie za cel między innymi organizację wydarzeń artystycznych w dziedzinie sztuk audiowizualnych, poszukiwania nowych form prezentacji sztuki i interdyscyplinarności we współczesnej kulturze.

„Szczecin 01: Map(a)" Upside Art Weekend ma charakter interdyscyplinarny, łączy bowiem sztukę, muzykę i design z promocją Szczecina i Województwa Zachodniopomorskiego, w taki sposób, by przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi lokalizacjami projektu było też okazją do zwiedzania miasta i obejrzenia miejsc zwykle niedostępnych dla publiczności. Projekt w założeniu zwiększa także potencjał już rozpoznanych miejsc, prezentując je w sposób unikatowy, jako nowe tło dla sztuki.

„Szczecin 01: Map(a)" Upside Art Weekend to ponad 40 młodych artystów, kilkanaście unikalnych przestrzeni ekspozycyjnych, 4 merytoryczne tropy, którymi podążają widzowie, nazwane kolejno: „Dziedzictwa", „Metanarracje", „Indunature", „Nowe brzmienia", wzbogacone o spontaniczne akcje artystyczne, projekcje, happeningi, koncerty oraz wędrówki po mieście z kuratorami i artystami. Publiczność zaopatrzona w mapę miejsc, podąża owymi tropami, w towarzystwie doświadczonych przewodników.

Więcej: www.upsideart.org
https://www.facebook.com/events/173413906194590/