Jacek Kryszkowski powraca!

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

Spotkanie „Jacka Kryszkowskiego rezygnacja z kultury" 3.10.2013 (czwartek) o g, 19 w Krakowie ramach projektu artystycznospołecznego KU AFRYCE

Będzie to rozmowa Dominika Kuryłka z Grzegorzem Zygierem, podczas której przybliżona zostanie specyfika ogólnopolskiego alternatywnego ruchu artystycznego działającego w latach 80. określanego mianem Kultura Zrzuty. Wspominany będzie jej przedstawiciel, legendarny Jacek Kryszkowski, który w 1986 roku zdecydował się w ogóle zrezygnować z uczestnictwa w kulturze. Podczas spotkania odczytane będą fragmenty listów, w których przekazał on swoim znajomym tę radykalną decyzję. http://kulturazrzuty.pl/tworcy-kryszkowski.php

Ponadto na spotkaniu przestawiony zostanie fenomen Cafe Fińska.
Będzie to spotkanie z ludźmi tworzącymi alternatywne miejsce przy ulicy Józefińskiej na krakowskim Podgórzu. Jest to przestrzeń sprzyjająca bezpośredniej rozmowie i nawiązywaniu relacji międzyludzkich. To miejsce wolne od barier finansowych, a do którego dostęp może mieć każdy. Zainicjowana przez Michała Mioduszewskiego Cafe Fińska stała się swoistą machiną do tworzenia otwartej wspólnoty twórczych jednostek.
https://www.facebook.com/pages/Cafe-Fi%C5%84ska/629364167075761?ref=ts&f...
http://www.poland-art.com/index.php/recenzje/634-poland-art/7556-cafe-fi...

Zagrają: Sławomir Berny i Tomasz Kukurba
Miejsce: Naturalny Sklepik-Galeria Smaku, ul. Krupnicza 8, Kraków.

KU AFRYCE to projekt artystycznospołeczny, biblioteka-wymiana-spotkanieWydajmy wspólnie książkę Ku Afryce!

"W takim samym stopniu, w jakim twoje rozumienie Afryki i stosunek do niej stają się bardziej pozytywne, poprawia się też twoje rozumienie i stosunek do samego siebie..."  Malcolm X

Książka „Ku Afryce" to świadectwo niebywałego dialogu pomiędzy dziećmi z Mathare w Nairobi (Kenia) i ich rówieśnikami w Rabce-Zdroju (Polska) prowadzonego w ramach projektu Fundacji RazemPamoja, który zainspirował międzynarodowe grono badaczy do poważnej naukowej refleksji.

Postanowiliśmy zamienić prywatną bibliotekę na pieniądze, które pozwolą wydać książkę Ku Afryce, a ją z kolei na stypendia dla uczniów szkół podstawowych z Mathare slums pozwalające im na kontynuowanie edukacji w liceach.

Przyjdź na Krupniczą 8 do Galerii Smaku i stań się współwydawcą Ku Afryce. Zostań chwilę w galerii, przewertuj książki. Zamień jakąkolwiek z nich na pieniądze, które pozwolą wydać książkę Ku Afryce.

Najważniejsze jest jednak to, abyśmy kontaktując się ze sobą, pomyśleli wspólnie o tym, jak dystrybuować w przyszłości Ku Afryce, aby sfinansować stypendia dla uczniów w Mathare.

Spotykajmy się w Naturalnym Sklepiku-Galerii Smaku na Krupniczej 8 w Krakowie w każdy czwartek o 19:00 na inspirujące do przemyśleń spotkania, podczas których będziemy:

- rozmawiać o alternatywnej ekonomii,
- innych sposobach uczestnictwa w kulturze,
- słuchać muzyki,
- rozmawiać o ludziach wyłamujących się z kulturowych ram,
- uczestniczyć w performansach,
- dyskutować o podróżach,
- słuchać wykładów,
- czytać książki,
- oglądać filmy,
...

Jeżeli chcesz poznać dokładnie treść książki Ku Afryce przyjdź na Krupniczą 8, napisz do nas albo wejdź na naszą stronę. www.facebook.com/kuafryce

Zapraszamy do czytania art-zina „Surówka z książki", w którym umieszczamy „na gorąco" relacje ze spotkań wokół książki Ku Afryce. Pismo dostępne jest w Galerii Smaku. Nowy numer pojawia się w każdy poniedziałek.

Wymiana książek z kolekcji filozoficznej codziennie, od 26.09 do 14.11, w godzinach od 9:00 do 19:00. Wydarzenia towarzyszące: każdy czwartek od 26.09 do 14.11 o godzinie 19:00.
Naturalny Sklepik-Galeria Smaku, Krupnicza 8, Kraków

Grupa sprawcza: Bartek Przybył-Ołowski (bart.pamoja@gmail.com), Dominik Kuryłek (dodoptak@gmail.com), Piotr Błachut (p.blachut@wp.pl)