Otwarcie Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
15 i 16 sierpnia 2013 roku będzie miało miejsce długo wyczekiwane otwarcie Centrum Aktywności
Twórczej znajdujące się przy ul. Zaruskiego w Ustce.

Centrum Aktywności Twórczej będzie miejscem pracy twórczej i wystawienniczej oferującym także najwyższe standardy pobytów - rezydencji artystycznych. Koncentrować się tu będą działania artystyczne: wystawy, performanse, koncerty, wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty edukacyjne. Miejsce powstało zarówno z myślą o artystach, jak i społeczności lokalnej.

Galeria w Ustce powstała ponad 25 lat temu i mieści się w części budynku spichlerza portowego. Jej przebudowa trwała 2 lata. Pomieszczenia parteru budynku zaadaptowane są na pracownie artystyczne grafiki komputerowej i filmu oraz rzeźby i ceramiki. Na drugim piętrze znajduje się nowoczesne zaplecze noclegowe dla artystów, natomiast na trzecie piętro przeniesiona została powierzchnia ekspozycyjna, gdzie obecnie mieści się nowocześnie wyposażona sala wystawiennicza. Po remoncie CAT zyskało również pomieszczenie konferencyjne dostosowane do przeprowadzania wykładów oraz kawiarnię.

Otwarcie rozpocznie się 15 sierpnia o godz. 13.00 wystąpieniem pt: „Sztuka vs wszystko inne" przygotowanym przez Pawła Korbusa, Kubę Krzewińskiego i Piotra Kowalczyka, które będzie miało miejsce na placu przed Kapitanatem Portu Ustka. Dzień później, 16 sierpnia nastąpi otwarcie inauguracyjnej wystawy Józefa Robakowskiego "Sztuka to potęga", jednego z najważniejszych przedstawicieli sztuki wideo w Polsce, który oprócz aktywności twórczej prowadzi również działalność dydaktyczną w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Po wernisażu będzie możliwość zwiedzenia całego obiektu.

Możliwość zrealizowania projektu pod nazwą "Kompleksowy Program Rozwoju Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej - Utworzenie Centrum Aktywności Twórczej w Ustce" powstała dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Całkowity koszt projektu  to 4 867 923,50 PLN, z czego
dofinansowanie unijne wyniosło 3 562 145,61 PLN a resztę sfinansowało miasto Ustka jako partner Projektu.

Więcej: http://www.baltic-gallery.art.pl/

Organizatorzy zapraszają do odwiedzin Centrum Aktywności Twórczej, zapisów na ich newslettera.
a także na Facebook: https://www.facebook.com/baltic.gallery.art