Wojciech Fangor: OSTRZEGAM !

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

OSTRZEGAM! Artystów malarzy, grafików, rzeźbiarzy oraz wszystkich wolnych twórców. Unikajcie pracy zleconej przez instytucje państwowe, samorządowe, koncerny, konsorcja spółek itp. organizacje.

Urzędnicy dysponują wielkimi środkami finansowymi i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności  za sposób jaki nimi dysponują, ani za jakość wykonanej pracy. Zazdroszczą artystom talentu i wolności.

Dają wam nagrody i ordery, wychwalają, ale pochlebstwa te usypiają waszą czujność i łatwiej im wtedy wami manipulować. Najlepiej zadawajcie się z osobami prywatnymi, ale jak już musicie zawrzeć umowę z instytucją

- UWAGA! Czytajcie umowę sto razy, analizujcie każdy paragraf, każde zdanie, każde słowo, każdy przecinek. Bo słowa prawne różnią się od słów potocznych. Nie polegajcie wyłącznie na swych prawnikach. Wasz prawnik może być również prawnikiem waszego kontrahenta, który zwykle jest o wiele od was silniejszy, bo dysponuje dużymi, nie swoimi pieniędzmi. Studiujcie ustawę o prawach autorskich.

Mówię to z własnego doświadczenia, bo nie znając prawa autorskiego,zostałem oszukany przez urzędników spółek z.o.o. i przez prawnika, który temu oszustwu nadał moc prawną. Nie spodziewajcie się pomocy ze strony sądu, bo winnym jest ten, który pozwolił i dał się oszukać. Wasza naiwność i zaufanie są słabością, według prawa godną potępienia.

ARTYŚCI ! Bądźcie czujni i nieufni, bo wasza wolność i wasz talent są dla ludzi trzymających władzę niewybaczalne.