Na Wschodzie bez zmian. Sztuka na Giełdzie Edycja II, Lublin

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

Open Call do 26.05.2013

Giełdy to miejsca specyficzne, można na nich kupić niemalże wszystko: od nasion i skarpet po ogromne maszyny rolnicze i auta. Z socjologicznego punktu widzenia jest to również miejsce spotkania mieszkańców wsi i miasta, obcokrajowców i Polaków. Wspólnym mianownikiem zdecydowanej większości ludzi odwiedzających tego typu miejsca i poszukujących towarów po wyjątkowo okazyjnych cenach wydaje się być ich średni status majątkowy oraz niski poziom zainteresowania kulturą wysoką i sztuką.

NA WSCHODZIE BEZ ZMIAN: Nie jest tajemnicą, że życie we współczesnej Polsce, zwłaszcza na jej wschodnich krańcach określanych nierzadko mianem „Polski B”, nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych w Europie. Życie wielu mieszkańców tego regionu kraju naznaczone jest bezustanną walką z szeregiem problemów społecznych. Niektóre z nich są szczególnie widoczne w tym regionie, inne w równym stopniu dotyczą niemal całej Polski. Planowana akcja na największej giełdzie rolno-spożywczej we Wschodniej Polsce ma na celu ukazanie szerokiego wachlarza tych trudności życia codziennego za pomocą serii realizacji z pogranicza instalacji, happeningu i działań w wybranym kontekście. Artyści wybrani do realizacji zostaną poproszeni o zaprojektowanie i wykonanie prac, które ukazując konkretne zagadnienia, będą jednocześnie wspólnie stanowić pewną całość – obraz współczesnych trudności trapiących przeciętnych mieszkańców regionu.

Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie "Rewiry" zaprasza do zgłaszania swoich pomysłów do akcji Sztuka na Giełdzie edycja druga: „Na wschodzie bez zmian”. Oczekujemy projektów instalacji, realizacji typu site-specific oraz pokrewnych, ukazujących lub komentujących istotne dziś w Polsce problemy społeczne.

Liczymy na maksymalną interaktywność proponowanych realizacji wchodzących w dialog z odbiorcą i zachęcających do współuczestnictwa. Z pewnością jest to wyzwanie, biorąc pod uwagę charakter miejsca oraz osób, które giełdę odwiedzają.

Akcja odbędzie się
16 czerwca 2013 r. na największej lubelskiej giełdzie rolno-spożywczej w Elizówce i poprzedzona będzie odpowiednim czasem przygotowań.
Termin nadsyłania zgłoszeń: 26 maja 2013 roku.

Więcej na http://www.rewiry.lublin.pl/#pg=4043012726049397257&ver=2013

Kontakt: Szymon Pietrasiewicz, Centrum Kultury w Lublinie; tel. (081) 536 03 14
e-mail: szymon.pietrasiewicz@ck.lublin.pl
lub rewiry.lublin@gmail.com