Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wideo OZON

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

24 października w galerii Rondo Sztuki w Katowicach zostanie otwarty Międzynarodowy Festiwal Sztuki Wideo OZON. Warunkiem uczestnictwa w Festiwalu jest przesłanie płyty CD/DVD z nagraną na niej pracą, a także dołączonym formularzem zgłoszeniowym zamieszczonym na stronie internetowej w terminie od 25.03 do 06.09 2013 na adres:

OZON
Galeria Rondo Sztuki
Katowice 40-121
Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1

Organizatorzy piszą o Festiwalu:

Międzynarodowy, bo sztuka i granice to dwa antagonistyczne pojęcia, sztuka granic znać nie chce, a my nie odważymy się stanąć jej na drodze. Przed nami więc okazja do przypomnienia, jak smakuje WOLNOŚĆ.

Festiwal, bo celem jest tutaj przegląd dokonań. Będzie to konkurs, za którym rzecz jasna stoją nagrody, czyli inaczej: radość zwycięstwa i ciepłe słowa otuchy dla prawie-zwycięzców. Przewidujemy zatem PRAWDZIWE EMOCJE.

Sztuki Wideo, bo wszystko kręcić się będzie wokół ruchomego obrazu. Efekty oddziaływania zintensyfikowanej ilość bodźców wizualnych mogą przyjąć formy przeróżne. Podczas poprzedniej edycji najczęściej obserwowane to: MELANCHOLIA, SZOK, a także PRZYJEMNOŚĆ.

OZON - można by wysnuć teorię, że jest obecnie symbolem niezbędnej materii, której brak oznacza dla nas katastrofę, koniec życia. Nie mamy nic przeciwko, gdy przeniesiecie taką frazeologię do opisu naszego festiwalu.