Konkurs w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Wideo "Punkty Widzenia 2013"

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

Konkurs adresowany jest do studentów oraz absolwentów (z lat 2008-2012) Akademii Sztuk Pięknych oraz uczelni wyższych posiadających kierunki artystyczne. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie płyty DVD z pracą/pracami oraz dołączonym formularzem zgłoszeniowym na adres:

Punkty Widzenia 2013 / Konkurs
Kamila Turkowska
ul. Lniana 2 m. 3
91-158 Łódź

Termin zgłaszania prac upływa 12.04.2013 r. (według daty stempla pocztowego/przyjęcia przez kuriera). Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej.
III Ogólnopolski Festiwal Sztuki Wideo „Punkty Widzenia" odbędzie się na terenie Manufaktury w budynku Muzeum Sztuki w Łodzi w dniach 26-28 kwietnia 2013. Festiwal został objęty honorowym patronatem Narodowego Centrum Kultury.

Ideą festiwalu jest stworzenie warunków umożliwiających spotkanie osób zainteresowanych współczesną sztuką wideo. Festiwal "Punkty widzenia" jest platformą prezentacji dokonań i zjawisk w najnowszej sztuce wideo jak i sposobnością wymiany myśli, doświadczeń oraz umiejętności pomiędzy artystami ze znacznym dorobkiem oraz twórcami debiutującymi na polu sztuki. Konfrontacja dokonań twórców młodego pokolenia ze wszystkich ośrodków artystycznych w kraju jest tym, co nadaje festiwalowi niepowtarzalny charakter.

Miejscem wydarzenia jest Łódź - miasto, w którym narodziła się i rozwijała polska sztuka wideo. To właśnie w Łodzi, w latach 70. miały miejsce pierwsze eksperymenty z nowymi mediami. Łódzkie środowisko artystyczne przyczyniło się do ekspansji i wzrostu zainteresowania medium wideo. W roku 2010 pojawiła się idea stworzenia wydarzenia, które przypomni o łódzkich tradycjach sztuki wideo i uczyni to miasto ponownie miejscem sprzyjającym i stymulującym jej dalszą ewolucję.