Rusza 12. edycja konkursu Henkel Art.Award.

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
Henkel ogłasza 12. edycję międzynarodowego konkursu artystycznego Henkel Art.Award., kierowanego do twórców z 23 krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Na główną wygraną, przyznawaną we współpracy z fundacją KulturKontakt Austria oraz wiedeńskim Muzeum Sztuki Współczesnej - mumok, składają się dwie indywidualne wystawy: we wnętrzach mumok oraz w kraju ojczystym laureata, a także nagroda pieniężna w wysokości 7 tysięcy euro. Łączna wartość nagród wynosi 35 tysięcy euro.

W tegorocznej edycji organizatorzy ponownie czekają na prace artystów w wieku 18-40 lat, reprezentujące jedną z pięciu dziedzin: malarstwo, rysunek, fotografię, wideo i instalacje. Tematyka prac jest dowolna, a prestiżowe wyróżnienie przypadnie artyście, który ujmie jury innowacyjnością i wyjątkowością swoich artystycznych dokonań. Zgłoszenia można przesyłać do 7 czerwca.

Tegoroczny zwycięzca polskiego etapu konkursu, niezależnie od wyniku w etapie międzynarodowym, otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć pod adresem www.henkel.pl, http://artaward.henkel-cee.com lub www.facebook.com/HenkelArtAward.
Dodatkowe pytania dotyczące konkursu można kierować na adres haa@solskibm.pl.