„Wspólny projekt” - konkurs dla młodych artystów

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
„Wspólny projekt" to cykliczny konkurs realizowany przez Muzeum Sztuki w Łodzi i Fundację Sztuki Polskiej ING, którego celem jest wsparcie artystów, którzy nie ukończyli 30 lat.
„Wspólny projekt" kładzie nacisk nie tylko na efekt (wystawę, publikację, itp.), ale przede wszystkim na proces realizacji projektu w ścisłej współpracy z obiema instytucjami. Temat tegorocznej, pierwszej edycji konkursu to „prototyp miejski". Rozumiemy go jako pomysł, projekt czy narzędzie odnoszące się do relacji zachodzących w przestrzeni miejskiej, być może generujące dla nich nieoczywiste rozwiązania. Praca może być zaprojektowana w dowolnej formie z obszaru szeroko pojętej sztuki np.: instalacji, działań performatywnych, badawczych, audialnych, designerskich czy filmowych. Laureat konkursu otrzyma możliwość zrealizowania swojego projektu w Łodzi, przy pełnym wsparciu kadry, narzędzi i infrastruktury Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Fundacji Sztuki Polskiej ING.
W konkursie mogą brać udział indywidualni twórcy lub grupy występujące jako jeden zespół. Zgłoszenia można wysyłać do 18 stycznia 2013 r. na adres wspolny_projekt@msl.org.pl. W tytule maila należy wpisać „Wspólny projekt". Uczestnikom konkursu zostanie udostępniony adres ftp, za pomocą którego będzie można przesłać zgłoszenie. Ogłoszenie wyników i wyłonienie zwycięzcy konkursu nastąpi 7 lutego. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępne są na stronach internetowych: www.ingart.pl oraz www.msl.org.pl.