Intermedia - nowe studia w Gdańsku (nabór)

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
Studiach I stopnia w zakresie specjalności Intermedia ASP w Gdańsku

PROFIL ABSOLWENTA

Absolwent powinien posiadać interdyscyplinarną wiedzę z zakresu historii sztuki, historii kultury i cywilizacji, etyki, teorii mediów, estetyki oraz filozofii. Powinien posiadać wiedzę i umiejętności warsztatowe oraz artystyczne w zakresie intermediów, elektronicznych technik wizualnych i obszarów pokrewnych, umożliwiające podejmowanie twórczości własnej oraz pracy w zespole. Powinien być przygotowany do posługiwania się tradycyjnymi i nowoczesnymi środkami przekazu artystycznego w twórczości intermedialnej. Absolwent powinien być przygotowany do pracy w instytucjach kultury i sztuki, studiach TV, agencjach graficznych i reklamowych. Absolwent powinien być przygotowany do podjęcia pracy w szkolnictwie - po ukończeniu specjalności nauczycielskiej (zgodnie ze standardami kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela).

Absolwent intermediów będzie posiadać kwalifikacje artysty intermedialnego. Powinien być świadomym i aktywnym uczestnikiem współczesnej kultury, łączącym pogłębioną wiedzę humanistyczną z własnymi doświadczeniami artystycznymi. Uczestnictwo to, warunkowane jest wykształceniem i rozwinięciem predyspozycji i umiejętności poznawczego, krytycznego i refleksyjnego stosunku do różnorodnych form przejawów współczesnej kultury. Powyższe predyspozycje i umiejętności pozwolą absolwentowi kierunku Intermedia na czynne i twórcze uczestniczenie w kulturze, pracę w zakresie:

* projektowania i realizacji multimediów ( grafika, animacja, wideo, CD ROM, Internet) oraz innych form medialnych (fotografia, ilustracja, widowiska, techniki prezentacji edukacyjnych i reklamowych).

*

animacji działań kulturowych w zakresie upowszechniania w mediach masowych, (agencje projektowe, stacje nadawcze) czy placówkach jak: muzea, galerie, ośrodki kultury.


KSZTAŁCENIE W GRUPIE TREŚCI PODSTAWOWYCH

-historia i teoria sztuki, analiza dzieła sztuki, historia doktryn artystycznych, historia sztuk medialnych, estetyka, socjologia sztuki, marketing i wiedza prawna o działalności artystycznej i projektowej, ogólnoplastyczna kreacja wizualna, psychofizjologia widzenia

KSZTAŁCENIE W GRUPIE TREŚCI KIERUNKOWYCH

Podstawy intermediów, podstawy fotografii cyfrowej, podstawy informatyki i technik komputerowych, kreacja intermedialna


WARUNKI I TRYB REKRUTACJI - W ROKU AKADEMICKIM 2009/2010.

Do odbycia studiów na Studiach I stopnia w zakresie specjalności Intermedia ASP w Gdańsku może być dopuszczona osoba, która posiada świadectwo dojrzałości oraz spełnia warunki rekrutacji ustalone przez ASP w Gdańsku.

Konkursowy egzamin wstępny dla kandydatów na studia I stopnia w zakresie specjalności Intermedia składa się z trzech etapów . Egzamin przeprowadzany jest z zastosowaniem systemu punktowego.

I ETAP - obejmuje przegląd i ocenę portfolio prac wykonanych przez

kandydata - 5 pkt

forma autoprezentacji /10 -15 min./

- przenośne dyski lub płyty CD/DVD, rysunki, szkice i inne

Określa się jako minimum: 10 samodzielnych prac

Do II etapu egzaminu przystępują tylko ci kandydaci, których prace zostały ocenione pozytywnie przez Komisję Rekrutacyjną i zostali dopuszczeni do wielozadaniowego egzaminu praktycznego.

Uzyskanie przez kandydata minimum 3 punktów z I etapu (5 możliwych) - jest warunkiem dopuszczenia do II etapu egzaminu wstępnego

II ETAP - wielozadaniowy egzamin praktyczny

Egzamin praktyczny z rysunku - 35 pkt - kandydat realizuje określone zadania rysunkowe

2x4 godz.

Egzamin specjalistyczny - 60 pkt - kandydat realizuje określone zadania kompozycyjne

3x4 godz.

Uzyskanie przez kandydata minimum 55 punktów z II etapu (100 możliwych) - jest warunkiem dopuszczenia do III etapu egzaminu wstępnego

III ETAP

Rozmowa kwalifikacyjna - przedmiotem rozmowy kwalifikacyjnej jest analiza zrealizowanych przez kandydata zadań w części praktycznej konkursowego egzaminu wstępnego w kontekście problematyki wybranego kierunku.

Do zaliczenia III etapu do ogólnej punktacji zdanego egzaminu wstępnego wymagane jest uzyskanie minimum 5 punktów (20 możliwych) .

Maksymalna ilość punktów po trzech etapach 120

Egzamin wstępny przeprowadzony przez Wydziałową Komisję Rekrutacyjną jest zdany jeśli w trybie postępowania kwalifikacyjnego kandydat uzyskał wymagane minimum punktów dla poszczególnych etapów.

Na studia zostają przyjęci kandydaci zajmujący kolejne, najwyższe miejsca na liście ułożonej według kryterium najlepszych wyników, mieszczący się w limicie określonym przez Senat.

Proponowany limit przyjęć na I rok - 6