como espiar sin descargar nada press localizar numero movil here exposed cell pics programas para espiar por satelite el mejor espia gratis de whatsapp mua giong ong noi necesito espiar espia mensajes de texto de celulares telcel gratis como funciona spyphone pro como espiar blackberry messenger descargar programa prism espia

Spoza zasłony. Próba spojrzenia na kobietę w islamie w 15 odsłonach

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

Cykl prezentowanych przeze mnie kilkunastu prac stanowi próbę spojrzenia na problemy kobiet żyjących w świecie islamu. Ze względu na rozpiętość tematu, różnorodność zagadnień oraz powagę interesujących mnie spraw ograniczyłam się do pokazania tych, które mnie najbardziej poruszyły. Przed przystąpieniem do pracy nie zdawałam sobie sprawy z wielu aspektów i kulis tej niemalże zupełnie obcej mi do tej pory religii, budzącej nierzadko strach i niepokój, będącej często przedmiotem krytyki w oczach świata zachodniego. Wraz z pogłębianiem wiedzy na interesujące mnie tematy, moje spojrzenie ulegało przemianom, a wynikiem obserwacji, rozmów z innymi ludźmi oraz własnych przemyśleń jest cykl piętnastu „odsłon” pod wspólnym hasłem: “Spoza zasłony”.

Chciałabym jednocześnie podkreślić, że podstawą do stworzenia plakatów była przede wszystkim moja własna ciekawość, a nie chęć krytykowania. Niemniej uznałam, iż będąc kobietą, ale nie będąc muzułmanką, przy całym szacunku dla odmienności kulturowych, nie zawsze mogę wyrażać dla nich poparcie, gdyż w imię uniwersalnych praw żadna kultura ani tradycja nie usprawiedliwiają aktów agresji takich jak torturowanie, kamienowanie czy znęcanie się nad drugim człowiekiem.

Moje prace to apel o miłość i tolerancję. Żyjemy w czasach, które są dla nas wszystkich wyzwaniem. Bez względu na wiarę, przekonania, płeć, uwarunkowania społeczne i polityczne chcemy żyć w świecie bez lęku oraz bez napięć.

Odsłona 1
Odsłona 1

Odsłona 1
Kobieta zgwałcona okrywa hańbą całą społeczność i zniesławia rodzinę. Co roku na świecie zostaje zabitych 5 tys. kobiet oskarżonych o splamienie honoru mężczyzny, rodziny czy wioski.

Odsłona 2
Odsłona 2

Odsłona 2
W większości krajów muzułmańskich odbiera się kobietom wolność słowa. Religia oraz tradycyjne obyczaje ograniczają ją, stosując zniewolenie psychiczne, fizyczne czy społeczne.

Odsłona 4
Odsłona 4

Odsłona 4
Węzły pełniły funkcję ochronną przed "złym okiem". Za pomocą czarodziejskiej siły węzła mężczyzna wybierający się w długą podróż mógł przekonać się o wierności żony.

Odsłona 5
Odsłona 5

Odsłona 5
Ekscyzja, czyli obrzezanie żeńskie, to praktyka rytualna przybierająca różne formy. Najprostszą z nich jest sunna, czyli obrzezanie właściwe, które polega na odcięciu żołędzia łechtaczki.

Odsłona 7
Odsłona 7

Odsłona 7
Irański kodeks karny, wzorowany na modelu prawa islamskiego przewiduje w przypadku cudzołóstwa karę śmierci przez ukamienowanie lub karę chłosty.

Odsłona 13
Odsłona 13

Odsłona 13
Żeńcie się zatem z kobietami, które są dla Was przyjemne - z dwoma, trzema lub czterema.

Odsłona 14
Odsłona 14

Odsłona 14
Żona jest kobietą wynajętą przez męża do określonych czynności i jeśli nie sprawdza się w tej roli, może zostać natychmiast odprawiona przez zwykłe stwierdzenie: "Nie chcę Cię, Jesteś wolna jak wielbłąd" lub: "Nie chcę Cię" trzykrotnie powtórzone przez męża.

Odsłona 15
Odsłona 15

Odsłona 15
Od liścia bardziej samotna
z bagażem przeżytych radości
w zielonych wodach lata
płynę cicho
ku krainie śmierci.