Aktywny łódzki Manhattan

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

Jacek Niegoda powołał Komitet Osiedlowy z Mojego Okna, by dokonać zmiany wyglądu jednego z budynków. Zmiany, która może mieć wpływ na tożsamość jego mieszkańców. Rzecz dotyczy wielkiego bloku mieszkalnego (przy ul. Piłsudskiego 7 w Łodzi), z którego okna Józef Robakowski przez 22 lata filmował życie osiedla, tworząc film Z mojego okna.

Jacek Niegoda rozesłał do wielu osób specjalnie przygotowana kartę pocztową wyjaśniającą tę inicjatywę. Składając podpis na karcie i odsyłając ja do Galerii Manhattan, wyrazić można poparcie dla tego nowego Komitetu Osiedlowego.

Awers karty pocztowej Jacka Niegody
Awers karty pocztowej Jacka Niegody

Na rewersie możemy przeczytać między i innymi:

"Blok przy ul. Piłsudskiego 7 w ostatnich latach stał się gigantyczną reklamą - kierunkowskazem do Media Marktu. Niestety z powodu niepełnej świadomości lub zwykłego niedopatrzenia ostrze wielkiej strzałki zostało zakończone na niodpowiednim, przypadkowym oknie.

KOMITET OSIEDLAOWY Z MOJEGO OKNA zostaje powołany w celu właściwego wskazania i zaznaczenia na fasadzie bloku mieszkalnego przy ul. Piłsudskiego 7 w Łodzi okna, z którego został nakręcony w latach 1978-2000 film Z mojego okna.

KOMITET OSIEDLAOWY Z MOJEGO OKNA to utopia stworzenia kolejnej, nowej tożsamości dla mieszkańców osiedla Manhattan w Łodzi. Po człowieku z maszyny do mieszkania, człowieku z reklamy do mieszkania, mieszkańcy tego bloku mają szansę stać się ludźmi z dzieła sztuki do mieszkania".

Działanie Jacka Niegody rozpoczyna prezentacje projektu W sprzecznym mieście - dokumenty tożsamości przygotowanego przez Galerię Manhattan. To synergiczne połączenie aktywności artystycznej i społecznej. Najbliższe etapy tej inicjatywy przedstawiaja się nastepująco:

15.05.2008,od godz. 16 - akcja Jacka Niegody w ciągu komunikacyjnym bloku przy ul. Piłsudskiego 7

16.05. 2008, w godz. 18 - 20 - instalacja dźwiękowa Krzysztofa Topolskiego na osiedlu Manhattan, okolice wielopoziomowego garażu, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej (88.8 MHz)

16.05. 2008, g 19 - otwarcie wystawy, w której uczestniczą: Michał Brzeziński, Artur Chrzanowski, Nicolas Grospierre, Szymon Kobylarz, Emilia Kuryłowicz, Bartosz Łukaszonek, Jacek Niegoda, Julita Wójcik, Karolina Zdunek.

17.05. 2008 akcja artystyczna Joanny Warszy, Kim byli Indianie Manhattanu?, inscenizowane spacery z mieszkańcami osiedla o godz: 11, 12, 13, 14; strat z Galerii Manhattan.

Więcej informacji o projekcie znaleźć można na stronie www.galeriamanhattan.pl .