Podsumowanie 2013 część II

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.

Mikołaj Iwański, Piłka zwrotna Miniony rok rozpoczął się mocnym i zdecydowanym apelem Julity Wójcik, odbierającej Paszport Polityki, do siedzącego naprzeciw sceny ministra Zdrojewskiego o podjęcie prac nad emeryturami dla artystów. Burza oklasków, która wówczas przerwała ceremonie dźwięczała w głowie decydentów jeszcze długo.

Przemysław Chodań, O duszy oraz o jej braku Rok 2013 w sztuce mógłby uchodzić za okres jako takiej stabilizacji, otwarcia granic dla okrzepłych już nieco buntowników początku dekady, reanimacji klasyków sprzed dekad (Natalia LL, Adam Rzepecki, Luxus) oraz czasem oczekiwania na nowe objawienia.

Iwo Zmyślony, Podsumowanie 2013 W odpowiedzi na prośbę redaktorów Obiegu przesyłam subiektywne podsumowanie minionego roku. Zwykle przy takich okazjach czytam u podsumowujących, że nie lubią tego robić, nie widzą się w tej roli, albo nie poczuwają. Ja w pierwszym odruchu też tak zareagowałem.

Grzegorz Borkowski, Ranking miast na mapie „Obiegu” Jeśli można powiedzieć, że rynek sztuki w Polsce w 2013 roku centralizował się, to my z „Obiegiem” zmierzaliśmy w przeciwnym kierunku.