Planowane zmiany w Trafostacji. Constaze Kleiner odchodzi

: Function ereg() is deprecated in /includes/file.inc on line 649.
Jak podały wczoraj lokalne media w Szczecinie planowana jest zmiana na stanowisku osoby zarządzającej Trafostacją Sztuki. Dotychczasowa reprezentantka zarządcy spółki Baltic Contemporary Constanze Kleiner według nieoficjalnej informacji zamieszczonej na portalu 24kurier.pl ma zostać zastąpiona przez osobę będącą do niedawna pracownikiem Akademii Sztuki.

Jeśli informacje te zostaną potwierdzone prawdopodobnie będzie oznaczać to kolejne kłopoty w funkcjonowaniu tej niedawno otwartej instytucji. Nawet pobieżna analiza prawna wyklucza możliwość zmiany na stanowisku zarządzającego galerią bez uruchamiania ponownej procedury przetargowej.

Optymalnym rozwiązaniem byłoby oczywiście rozpisanie transparentnego konkursu dyrektorskiego i stworzenie szansy na nowe otwarcie, lecz dużo bardziej prawdopodobne jest kontynuowanie przez Urząd Miasta praktyki sabotowania pracy i misji powołanej przez siebie instytucji. Nie nastraja też optymistycznie brak jakiejkolwiek merytorycznej współpracy z funkcjonującą w Szczecinie Akademią Sztuki, której dwoje profesorów - Agata Zbylut i Kamil Kuskowski - zostało oskarżonych przez spółkę Baltic Contemporary o rozpowszechnianie fałszywych informacji na temat podmiotu. Również „Obieg" otrzymał pismo zapowiadające podjęcie podobnych działań prawnych po publikacji artykułu „Trafo ok., ale co ze sztuką?".

Na łamach „Obiegu" będziemy relacjonować dalszy rozwój wypadków w sprawie, która stała się już symbolem upadku złudzeń o symbiozie kultury z biznesem.